O klubu

Lukostřelecký klub "Dominik" oficiálně zahájil svoji činnost v roce 2000. Věnujeme se terčové WA a terénní 3D lukostřelbě.

Lukostřelba 3D je sportovní odvětví pocházející z USA. Střílí se na trojrozměrné makety zvířat v životní velikosti, umístěné v přírodním prostředí. Střílí se na neznámou vzdálenost od 5 do 50 metrů. V podstatě se jedná o imitaci lovu. A tím pádem je na každý terč pouze jeden výstřel.

3D terč

Během naší existence se naši členové zúčastnili mnoha pohárových a mistrovských závodů i závodů na evropské úrovni. Můžeme se tak pochlubit tituly mistr a vicemistr České republiky, vícemistr Evropy a vítěz Českého i Evropského poháru. Kromě dospělých členů se věnujeme i výchově lukostřelců z řad dětí a mládeže, kteří se rovněž účastní všech závodů a to i v kategoriích pro dospělé. O výchovu a lukostřelecký růst se starají trenéři druhých tříd, získaných u Českého lukostřeleckého svazu. V roce 2005 jsme se podíleli na organizaci historicky prvního Mistrovství Evropy 3D konaného v České republice na Zadově.


© 2008 by ondrav